Knihovna
Spisovatelé
Literatura
O čaji
Ex libris
... a navíc

 


Pokud si chcete na svoje stránky dát odkaz na LITERÁRNÍ ČAJOVNU,
můžete k tomu použít tento banner. Ráda si sem přidám i odkaz na váš web,
pokud je zaměřený na literaturu. Stačí napsat na marta-b@email.cz.

Zájemcům předem moc dík :o)

***************************************

Databáze knih

ČESKÁ BIBLIOGRAFICKÁ DATABÁZE - úžasný projekt, kde můžete hodnotit,
ale i přídávat svoje oblíbené knížky a autory,
pracovat se svým čtenářským profilem nebo najít někoho, kdo má stejný literární vkus jako vy.
Mně tyto stránky nadchly na první pohled (i na ten druhý a další:o)

***************************************Tohle jsou stránky především pro studenty (podnázev je Studentský underground) a jsou moc hezky a zajímavě udělaný. Najdete tu čtenářský deník, životopisy autorů, slohové práce a úryvky z knížek. Doporučuju.

***************************************

www.knihovnice.cz

KNIHOVNICE.CZ - tak se jmenuje tento výborně řešený web o literatuře,
kde najdete spoustu recenzí na knížky,
literární soutěže, knižní drby, životopisy autorů
a taky antikvariát. Doporučuju :o)

***************************************POEZIE 19. STL. - nový literární web Ústavu pro českou literaturu,
kde najdete kompletní texty 1700 básnických děl. Pro vstup do této
e-knihovny se stačí zaregistrovat a můžete číst.

***************************************Najdete tu velkou část stránek věnovanou beatnickým spisovatelům a básníkům (Kerouac, Kesey, Ginsberg, Borroughs atd.), ale i jiné autory, jejich životopisy, dílo a odkazy na další stránky o nich samotných. Je to moc hezky zpracovaný.

***************************************Nový web o české literatuře, určitě nahlídněte, je tam hodně zajímavostí a novinek!

***************************************... o literatuře v celém světě i doma. Přináší stále nové články o literatuře z různých jazykových oblastí. Jednotlivé rubriky obsahují zprávy o knižních novinkách, profily autorů a recenze na knihy ze zahraničí a nabízejí informace o literárním dění v ČR, recenze knih českých autorů i překladů literárních textů, které u nás vycházejí.

***************************************Literární server o české literatuře. Obsahuje novinky ze světa knih, informace o literárních soutěžích apod.

***************************************Mapuje novinky na českém knižním trhu; můžete si tu objednat knížky za zvýhodněnou cenu, přečíst rozhovory se spisovateli, nebo se jen tak podívat, co je nového ve světě literatury.

***************************************Váš dýchací přístroj ve světě literatury - to mluví za všechno :o) Jsou to taky výborný stránky, kde najdete odkazy na většinu stránek o literatuře, spisovatelích, teorii literatury, ... prostě skoro všechno, na co si vzpomenete. Určitě nahlídněte.

***************************************Celá verze Exuperyho knihy Malý princ; můžete si ji stáhnout a jsou tu i obrázky z knížky.

***************************************Projekt na podporu čtení a zájmu o literaturu u nejmladší generace. Můžete si vybrat, jestli navšívíte dětskou nebo "dospěláckou" část webu.

***************************************Česká literatura na Internetu. Najdete tu celkem obsáhlou stránku literárních textů, manifesty a historicky významné dokumenty, životopisy několika autorů, články o školství, literatuře a významných osobnostech.

***************************************Pod tímto odkazem najdete spoustu kompletních e-knih, které jsou řazené podle autorů. Můžete si je stáhnout bez registrace a bez omezení.

***************************************Tohle jsou stránky spíš pro studenty, najdete tu kromě životopisů významných osobností literárního, matematického a vědeckého světa také seminární práce, čtenářský deník a maturitní otázky.

***************************************Míte svoji nejoblíbenější knihu? Pak se pojďtě podívat, jak dopadla v hlasování o nejoblíbenější knihu roku 2004 v ČR. I s odstupem času je docela zajímavé se podívat na nejoblíbenější autory a díla u českých čtenářů.

***************************************Antologie české poezie nejen 20. století. Můžete si tu přečíst ukázky tvorby významných českých básníků.

***************************************LITERÁRNÍ SALON
Můžete si mj. stáhnout díla od Aischyla (např. Peršané, Upoutaný Prometheus, Agamemnon,...), ale i Povídky z Ruska od Jaroslava Haška.

***************************************


© marta-b 2004-2010