Knihovna
Spisovatelé
Literatura
O čaji
Ex libris
... a navíc

 

Používáte i vy svoje Ex libris? Já se musim přiznat, že už jedno takové mám, i když to není žádný umělecký kousek. Prostě jsem si ho sama navrhla a už se mi několikrát osvědčilo, když se mi dlouho nevracela knížka, kterou jsem půjčila kamarádce :o) Pokud máte nějaké svoje vlastní návrhy ex libris, budu moc ráda, když mi je třeba pošlete a budu je tady moct zveřejnit, aby se mohli inspirovat ti, kdo se na to teprve chystají.

V e-mailu s prvními grafickými návrhy Ex libris (jsou to první 3 obrázky tady dole), který mi přišel od Markéty, byl i zajímavý nápad, jak by se dalo takové Ex libris trochu zmodernizovat a ulehčit jeho používání: pokud by se vám nechtělo vyrábět nálepky a pracně je lepit do všech svých knížek, můžete si ze svého grafického návrhu nechat vyrobit razítko a označit si tak dílka ve svojí knihovně. Mně se ten nápad moc líbí.

Další dobrý nápad mi přišel od slečny nebo paní Terezy, která si pro inspiraci na svá Ex libris zašla na stránky www.art.com. Mně se ten nápad také líbil, a tak jsem sem některé vhodné obrázky dala (jsou ve 4. a 5. řadě tabulky), které by se vám jako Ex libris taky mohly hodit. Tereza taky psala, že by se dalo do každé knížky dávat Ex libris podle žánru, do kterého dílko spadá, a to je prima "značkové" osvěžení, co říkáte? :o) Proč dávat všude stejné knižní značky, když to jde s fantazií zase trochu jinak? Mně to třeba nenapadlo :o)

Sem můžete posílatPozn.: popisky některých ukázek najdete v bublině, když na ně najedete myší :o)


© marta-b 2004-2010